Steaua rateaza victoria in derbiul Ligii 4 cu Dinamo: Doua bare pe final de meci

Miercuri, 28 Martie 2018, ora 16:07
4354 citiri

Steaua Bucuresti a scapat printre degete o victorie pe care parea ca o are in mana in derbiul Ligii 4 cu Dinamo.

Scorul final a fost 2-2, "ros-albastrii" avand doua bare in ultimele zece minute de joc.

Batfoi a deschis scorul pentru Steaua in minutul 24, iar Rasdan a punctat pentru 2-0 cu doua minute inainte de finalul primei reprize si se parea ca problema invingatoarei nu se va pune.

Ivan a redus insa din diferenta in minutul 44, pentru ca Andrei Vlad sa egaleze dupa prima ora de joc, cu largul concurs al portarului Iancu.

In minutele 83 si 86 stelistii au lovit de doua ori bara portii dinamoviste, insa n-au reusit sa gaseasca drumul spre golul victoriei.

Dupa aceasta remiza Steaua ramane pe locul secund in clasamentul Ligii 4 Bucuresti, la doua puncte in spatele liderului Academia Rapid si cu un meci mai putin disputat.

CS FC Dinamo urca pe patru, depasind AFC Asalt la golaveraj.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...