Steaua si Dinamo debuteaza duminica. Vezi echipele probabile

Duminica, 25 Iulie 2010, ora 12:06
1874 citiri

Steaua si Dinamo sunt ultimele candidate la titlu care vor debuta in noul sezon. Iata aici echipele probabile.

Echipa din Ghencea va debuta sub comanda lui Victor Piturca de la ora 18:00, la Alba Iulia, impotriva celor de la Universitatea Cluj.

Piturca a mers la Alba Iulia fara Pantelis Kapetanos (in urma cu pregatirea fizica) si Anghelov si Szekely (accidentati).

Echipele probabile

Universitatea Cluj: Matache - Ungurusan, Munteanu, Cenici, Belosevici - Reinaldo, Bostina, Castro - Delgado, Acosta, Niculescu

Antrenor: Marian Pana

Steaua: Tatarusanu - Emeghara, Abrudan, Geraldo, Latovlevici - Dorel Stoica - Nicolita, Radut, Pacurar, Tanase - Bogdan Stancu

Antrenor: Victor Piturca

In celalalt meci al zilei, de la ora 21:00, Dinamo merge la Ploiesti, pentru a intalni Astra lui Mihai Stoichita.

Dinamo a suferit doua pierderi grele in meciul cu Olimpia Balti, Andone neputand sa ii foloseasca pe Gabi Torje si Andrei Cristea.

Astra Ploiesti: Ebede - Matel, Mihalache, Rohat, Sandu - Strativa, Bornosuzov, Takayuki, Paulinho - Mihalcea, Luckacs

Antrenor: Mihai Stoichita

Dinamo: Curca - Homei, Garat, Moti, Pulhac - Adrian Cristea, Margaritescu, N'Doye, Munteanu - Liviu Ganea, Marius Niculae

Antrenor: Ioan Andone

C.M.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...