Steaua zdrobeste Dinamo in Liga 4: 8-0 in Ghencea!

Marti, 26 Septembrie 2017, ora 18:58

Steaua a castigat la scor primul derbi din Liga 4, trecand cu un categoric 8-0 de rivala Dinamo.

Prima repriza a fost una echilibrata, jucatorii celor doua formatii parand mai interesati de duelurile fizice decat de fotbal.

Valcea, in minutul 36, si Mirea, in minutul 39, au inscris cele doua goluri ale "ros-albastrilor" din prima repriza.

Repriza secunda a fost una aflata complet la discretia gazdelor, care au mai punctat de alte sase ori prin Constantinescu, Predescu (de doua ori), acelasi Valcea, Butoi si Cadolar.

Meciul a avut loc pe terenul numarul 5 din Ghencea si a fost arbitrat de celebrul Alexandru Tudor.

La partida au asistat ceva mai putin de o mie de suporteri stelisti, Dinamo neavand galerie la acest derbi.

Steaua este echipa reinfiintata de Clubul Sportiv al Armatei in aceasta vara, in timp ce Dinamo este formatia infiintata de Nicolae Badea. Ambele cluburi sustin ca detin palmaresul "granzilor" Capitalei.

Echipele de start

Steaua: Iancu - Butoi, Paduret, Sitaru, Grigore - Valcea, Zamfirescu, Curt - Constantinescu, Predescu - Mirea

Dinamo: Mina - Ciobanu, Dumitrache, A. Vlad, Arsene - Lungu, Bar - Papugiu, Ivan, Magherescu - Panait