Atentie Steaua, Napoli rupe norii in Italia (Video)

Luni, 22 Noiembrie 2010, ora 10:45
2327 citiri

SSC Napoli a trecut rapid peste infrangerea cu Lazio Roma si a obtinut un nou rezultat spectaculos in Serie A, 4-1 cu Bologna.

Napoletanii au punctat inca din minutul 2, prin Maggio, iar pana la pauza si-au dublat avantajul pe tabela, gratie reusitei lui Hamsik din minutul 36.

Tot Hamsik a dus scorul la 3-0 la trei minute de la reluare, iar Meggiorini a redus din handicap in minutul 68. In doar 6 minute, Napoli a refacut diferenta de trei goluri datorita lui Cavani.

Acest rezultat ii mentine pe napoletani pe locul trei in ierarhia Serie A, la doua puncte distanta de Lazio si la cinci in urma liderului AC Milan.

Napoli si Steaua se vor din nou in grupele Europa League pe 15 decembrie, in Italia. In primul meci, rezultatul a fost egal, scor 3-3.