Otelul bate Steaua, Becali l-a demis pe Iordanescu

Duminica, 26 Septembrie 2010, ora 18:46
6743 citiri

Otelul Galati a invins Steaua cu 1-0, iar cu cateva minute inainte de final Gigi Becali a anutnat ca Edi Iordanescu a fost demis.

Steaua a mers la Galati cu o formula plina de improvizatii, care in cele din urma nu au dat roade.

Startul meciului a fost al galatenilor, care au insistat in special in banda stanga, unde fundas lateral pentru echipa din Ghencea a fost Banel Nicolita.

Insistenta galatenilor a fost rasplatita in minutul 20, cand Sarghi a profitat de o greseala de marcaj a lui Abrudan si l-a invins pe Tatarusanu.

Stelistii s-au apropiat rar de poarta adversa, insa puteau intra la egalitate la pauza, daca Istvan Kovacs acorda un penalty pentru o tinere asupra lui Ricardo Gomes.

Echipa lui Iordanescu jr. nu a reusit nici in partea a doua sa puna presiune prea mare la poarta lui Grahovac, galatenii respingand fara probleme atacurile adverse.

Romeo Surdu si Pantelis Kapetanos au fost cei mai periculosi oameni ai stelistilor, insa fara rezultat.

Aceasta infrangere i-a fost fatala lui Edi Iordanescu, Gigi Becali anuntand ca Edi Iordanescu a fost dat afara.

"Fara antrenor, nu putem face nimic. O sa caut alt antrenor, sper sa il pun pana la meciul cu Napoli", a spus Becali, dupa care a anuntat ca noul antrenor va fi adus in pauza competitionala.

82 - Cartonas galben pentru Tanase

77 - Surdu lufteaza cu toata poarta in fata, intr-o faza in care Grahovac era cazut

73 - Kapetanos intra in locul lui Bilasco

70 - Tatarusanu retine cu siguranta o lovitura de la colt executata de Salagean

66 - Borbely intra in locul lui Paraschiv

66 - Cartonas galben pentru Surdu

65 - Banel Nicolita il blocheaza excelent pe Ilie in suprafata de pedeapsa

62 - Bogdan Stancu trage peste poarta de la 25 de metri

59 - Nicolita aproape de autogol. Mingea trimisa de el trece putin pe langa poarta

15 - Stancu trimite peste poarta din centrarea lui Brandan

14 - Bicfalvi incearca o schimbare de directie, dar pasa catre Banel e prea lunga

11 - Viglianti rateaza de putin contactul cu mingea dupa o centrare a lui Salageanu

7 - Pasa buna pentru Stancu la marginea careului, insa acesta greseste preluarea

3 - Galatenii ataca in startul meciului in banda stanga, unde fundas pentru Steaua este Banel

1 - Incepe meciul

Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Sarghi, Costin, Salageanu - Giurgiu, Paraschiv, Neagu - Viglianti, Antal, Ochirosii

Steaua: Tatarusanu - Nicolita, Abrudan, Geraldo, Latovlevici - Bicfalvi, Apostol - Tanase, Stancu, Brandan - Bilasco

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...