Remiza execrabila intre Steaua si Pandurii

Vineri, 26 Martie 2010, ora 22:18
1275 citiri

Pandurii Targu Jiu si Steaua Bucuresti au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida programata in etapa a 24-a a Ligii I.

Prima repriza a fost una inchisa, cele doua formatii nereusind sa gaseasca solutii pentru a ataca decisiv poarta adversa. Stelistii au avut cateva actiuni modeste prin Nicolita, in timp ce Pandurii au ratat in finalul reprizei prin Tremonti.

Partea secunda a inceput in aceeasi nota, echilibrul numeric fiind rupt in minutul 63, cand Ovidiu Petre a primit rosu direct pentru o intrare dura.

Tremonti a trecut pe langa deschiderea scorului in minutul 74, fiind blocat de Tatarusanu, defensiva Stelei oprind si alte cateva actiuni modeste in minutele 82 si 83.

Egalitatea numerica a fost restabilita in minutul 89, Stromajer, intrat in minutul 67, primind al doilea cartonas galben dupa ce a simulat un fault in suparafata de pedeapsa. In ultimul minut, centralul a aratat nu mai putin de 3 galbene, punand capat unei partide ce poate fi incardata la cea mai slaba performanta din sezonul actual al Ligii I.

Astfel, trupa lui Stoichita obtine doar o remiza si rateaza sansa de a trece in fruntea Ligii I, fiind in continuare devansata de CFR din cauza golaverajului.

Gorjenii raman in zona retrogradarii, cu 24 de punte, la egalitate cu International Curtea de Arges si Universitatea Craiova.

C.F.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...