Steaua nu mai bate pe nimeni,doar egal impotriva Farului

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Vineri, 10 Aprilie 2009, ora 22:45
1838 citiri

Steaua nu a reusit sa invinga Farul Constanta, in etapa a 24-a a Ligii I, si s-a indepartat de locurile de Cupa UEFA.

Prima repriza a fost plictisitoare, ros-albastrii practicand acelasi joc lipsit de orizont cu care si-au obisnuit suporterii in acest sezon.

Mai periculosi au fost oaspetii, care puteau chiar deschide scorul la lobul lui Bacila, din minutul 25. Singurul moment in care stelistii au aparut in prim plan a fost la schimbarea lui Dayro Moreno, din minutul 39, cand columbianul a lovit panourile publicitare de la marginea terenului.

In repriza secunda au venit si golurile. Mai intai, Bogdan Stancu a adus Steaua in avantaj. "Motanul" a profitat de apatia defensivei Farului, a interceptat un sut expediat de Toja si l-a executat pe Curca.

Cand parea ca gazdele se indreapta spre o victorie muncita, portughezul Chico deviaza frumos o centrare venita de pe partea stanga si il invinge pe Zapata.

Desi stelistii s-au aruncat in atac, nu au reusit decat sa se acopere de ridicol, ratand ocazii importante cu inocenta unor incepatori. Scor final, Steaua - Farul 1-1 si ros-albastrii sunt in afara locurilor de cupe europene.

Partida Steaua - Farul a fost transmisa in format LIVE Text pe Ziare.com iar mai jos aveti comentariul intalnirii.

Desfasurarea meciului:

Finalul partidei!

Min.91 Baciu si Pedriel se incurca reciproc si primul trimite cu capul peste poarta

Min.87 Lovin suteaza din cadere, in plasa laterala

Min.85 Nicolita trece si el pe langa gol, dupa centrarea lui Ogararu

Min.79 Ultima schimbare pentru Steaua: iese Ochirosii si intra Nicolita

Min.77 Pedriel rateaza incredibil si trimite cu capul pe langa poarta

INFO: Lovin este injurat copios de o parte a galeriei

Min.74 Tudose este accidentat si solicita ingrijiri medicale

Min.72 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL FARUL! Chico deviaza suberb un balon centrat de pe partea stanga si il lasa fara replica pe Zapata!

Min.70 Schimbare Steaua: Iese Bogdan Stancu si intra Andrei Ionescu

Min.69 Schimbare Farul: iese Nanu si intra Mendy

Min.65 Patrascu suteaza din nou puternic, iar Zapata retine in doi timpi

Min.63 Ocazii importante pentru Steaua! Mai intai Stancu a fost contrat de Curca pentru ca la faza urmatoare sutul lui Pedriel sa fie respins greu de portarul Farului

Min.59 Patrascu suteaza frumos, putin pe langa vinclul portii lui Zapata

INFO: Bogdan Stancu a ajuns la cota 7 in clasamentul golgheterilor

Min.56 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua! Bogdan Stancu marcheaza, ajutat de balbaiala defensivei dobrogene!

Min.54 Ocazie foarte mare pentru farul! Matel patrunde in careul Stelei si suteaza puternic, insa Zapata respinge senzational!

Min.53 lovin incearca un vole de la 20 de metri, Curca retine insa fara probleme

Min.27 Bacila suteaza din nou, de la 25 de metri, putin pe langa poarta

Min.25 Mare ocazie pentru Farul! bacila scapa spre poarta lui Zapata si incearca lobul, insa mingea trece pe langa poarta

Min.24 Dayro Moreno centreaza direct in bratele lui Curca

INFO: Suporterii scandeaza din nou "Becali, pleaca din Ghencea"

Min.21 Petre Marin suteaza de la mare distanta, pe langa poarta lui Curca

Min.18 Dayro si Toja incearca un un-doi insa primul nu a receptionat pasa trimisa in fata portii

Min.16 Ochirosii expediaza un sut-centrare respins acrobatic de Curca

Min.13 Steaua s-a asezat in jumatatea adversa, insa dominarea este doar teritoriala

INFO: Suporterii Stelei scandeaza "Demisia"

Min.8 Bogdan Stancu rateaza cea mai mare ocazie de pana acum, trimitand cu capul peste poarta

Min.5 Prima ocazie a Stelei. Dayro Moreno este lansat bine de Ogararu insa columbianul nu controleaza bine balonul

Min.3 Farul a inceput bine, dominand teritorial

Min.1 A inceput meciul

INFO: Cu 30 de minute inainte startul meciului doar 500 de spectatori se aflau in tribunele stadionului Steaua

Steaua: Zapata - Ogararu, Tudose, Baciu, P. Marin - Semedo, Toja, Lovin, Ochirosii - Dayro Moreno - B. Stancu.

Farul: Curca - Matel, Pahor, Rastovac, Vukomanovici - Bacila, Fl. Patrascu, Rusmir, Voiculet - Chico, E. Nanu.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....