Steaua pierde la Bistrita si intra in criza

Duminica, 31 Octombrie 2010, ora 21:25
3474 citiri

Steaua a fost infranta in deplasarea de la Gloria Bistrita, scor 1-0, dupa un gol reusit din penalty de Junior Moraes.

Ros-albastrii au inceput meciul cu o adevarata lovitura. Bonfim l-a faultat in suprafata de pedeapsa pe Ciprian Petre in minutul 5, iar Junior Moraes a transformat fara probleme lovitura de pedeapsa.

Totul se putea transforma intr-un cosmar pentru Steaua in minutul 16, cand o combinatie excelenta intre fratii Moraes a fost blocata in ultimul moment de Pablo Brandan.

Steaua s-a aratat prima data la joc in minutul 26, dupa un contraatac in mare viteza, finalizat de Bogdan Stancu printr-un sut defectuos peste poarta.

Ros-albastrii nu au putut sa desfaca formatia lui Nae Manea, care, asezata excelent pe teren, a mai avut cateva situatii de contraatac.

Stelistii au incheiat prima repriza in ofensiva, insa sutul lui Szekely din minutul 45 a fost aparat de Albut fara probleme.

Marius Lacatus a mutat rapid dupa pauza, trimitandu-i pe teren pe Apostol, Matei si Kapetanos, iar jocul Stelei a avut o alta fata.

Kapetanos a ratat incredibil in minutul 70, cand a preferat sa suteze desi Bogdan Stancu se afla intr-o pozitie mai buna

Doua minute mai tarziu, grecul a recentrat gresit pentru Stancu, dupa o centrare a lui Janos Szekely.

Stelistii s-au stins pe final de meci si au suferit o noua infrangere in Liga 1, indepartandu-se astfel si mai mult de primul loc.

Comandantul militar al CSA Steaua, reacție neașteptată către FCSB înainte de câștigarea titlului
Clubul CSA Steaua are o reacție categorică față de FCSB înainte de finalul acestui sezon. CSA Steaua București a fost declarată deținătoarea de drept a palmaresului 1947-1998, pe care...
Octavian Vintilă a murit. Imagini rare cu marele comentator sportiv în avionul în care Lăcătuș fuma și Ilie Dumitrescu era cu prima soție VIDEO
Octavian Vintilă a murit la vârsta de 85 de ani. Ar fi împlinit 86 de ani în luna iunie. Octavian Vintilă a fost comentator sportiv, dar și fost sportiv de performanță. Născut la...