Steaua a castigat amicalul cu FC Koper. Bataie generala in final

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Marti, 08 Februarie 2011, ora 19:48
2569 citiri

Steaua Bucuresti a castigat partida amicala cu slovenii de la FC Koper, scor 1-0, insa cele mai importante momente ale intalnirii au venit in final, cand Szekely a sarit la bataie.

Elevii lui Marius Lacatus au inceput foarte bine partida, avand posesia si ocaziile cele mai mari. Argentinianul Pablo Brandan a inscris chiar in minutul 6, insa reusita acestuia a fost anulata pe motiv de off-side.

"Ros-albastrii" au continuat sa atace in valuri, Nicolita si Bilasco trecand pe langa deschiderea scorului dupa ce au ratat ocazii importante. Banel a fost si "clientul" lui Lacatus din prima parte, evolutia mijlocasului fiind aspru criticata de antrenor, nemultumit de majoritatea executiilor fotbalistului nascut la Faurei.

Partea secunda a partidei a inceput in aceeasi nota, stelistii avand posesia si initiativa in ofensiva. Totusi, ocaziile de poarta au lipsit in primele minute, elevii lui Lacatus practicand un joc plictisitor si previzibil.

Nicolae Dica a izbit bara in minutul 67, cand a sutat frumos din lovitura libera, iar Romeo Surdu a deschis scorul 10 minute mai tarziu, cand a transformat un penalti acordat dupa un hent comis de sloveni in propriul careu.

Antrenorul "ros-albastrilor" a fost ca un leu in cusca pe toata durata meciului, el fiind exasperat de nereusitele elevilor sai, cei luati in vizor de tehnician fiind Banel Nicolita si Laurentiu Marinescu.

Finalul a fost unul extrem de tensionat, Szekely luandu-se la bataie cu slovenii. In meleu creat pe teren au intervenit si cei doi antrenori, impartindu-se lovituri serioase pana la calmarea spiritelor prea incinse.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Steaua victorie FC Koper, #Steaua victorie amical 2011, #bataie Steaua FC Koper, #Szekely Lacatus bataie FC Koper , #meciuri