Steaua scapa printre degete victoria cu AEL Limassol

Luni, 07 Iulie 2014, ora 22:50
5678 citiri

Steaua a la terminat la egalitate ultimul meci de pregatire din aceasta vara, scor 1-1, impotriva echipei AEL Limassol (Cipru).

Campioana Romaniei a facut un joc bun, in fata lui AEL Limassol, ocupanta locului secund in campionatul precedent, dar o neatentie pe final i-a costat victoria pe jucatorii lui Costel Galca.

Steaua a deschis scorul dupa doar un sfert de ora. Sanmartean a profitat de o neintelegere intre portarul lui AEL si fostul CFR-ist Ricardo Cadu si a punctat fara emotii.

Gradinaru putea face 2-0 peste doar cateva minute, insa sutul sau a trecut putin pe langa poarta.

Steaua a continuat sa domine autoritar, insa nu a mai marcat pana la finalul meciului.

In schimb, cipriotii au reusit sa egaleze in minutul 85 prin Kiriakou, dupa o gafa a lui Tosca.

Singurul minus ar fi pierderea lui Adi Popa, accidentat din nou la bratul drept.

Steaua va disputa urmatorul meci vineri, de la ora 21:00, in Supercupa Romaniei, contra Astrei Giurgiu.

STEAUA - AEL 1-1

90 - Final de meci!

85 - GOL AEL! Cipriotii egaleaza prin Kiriakou dupa o gafa a lui Tosca!

83 - Parvulescu si Tosca intra in locul lui Latovlevici si Tanase.

80 - Cipriotii isi pierd nervii, iar Steaua are un om in plus din acest minut.

75 - Valceanu intra in locul lui Iancu.

65 - Popa iese accidentat, Neagu intra in locul lui. Cojocaru ii ia locul lui Arlauskis.

53 - Steaua are posesia si in startul partii secunde.

46 - Se reia jocul!

46 - La Steaua intra Rapa, Popa si Stanciu, ies Gradinaru, Filip si Sanmartean.

45 - Pauza!

32 - Tanase ia o actiune pe cont propriu, dar suteaza pe langa.

25 - Cipriotii pleaca pe contraatac, dar sutul nu-i da emotii lui Arlauskis.

19 - Gradinaru rateaza sansa de a face 2-0. Sutul sau din marginea careului trece putin pe langa poarta.

16 - GOL STEAUA! Sanmartean inscrie dupa o gafa a portarului advers! Mijlocasul Stelei recupereaza mingea, dribleaza portarul si marcheaza fara probleme.

12 - Chipciu primeste o pasa buna din partea lui Tanase, insa sutul sau este pe centrul portii.

4 - Tanase se resimte dupa o intrare foarte dura a unui fundas cipriot.

1 - Fluier de start!

Echipa de start: Arlauskis - Varela, Szukala, Filip, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Gradinaru, Chipciu, Tanase - Iancu.

Info: meciul incepe la ora 21:00 si nu este televizat

Pentru Steaua, acesta este ultimul meci amical dinaintae Supercupei Romaniei, programata pe 11 iulie, de la ora 21:00, impotriva echipei Astra Giurgiu.

In aceasta vara, Steaua a inregistrat urmatoarele rezultate in meciurile amicale:

Steaua - Chiaso 1-2

Steaua - FC Lugano 2-5

Steaua - Ludogorets 2-4

Steaua - Oldham 4-1

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Steaua AEL Limassol, #Steaua AEL Limassol Live, #Steaua AEL Limassol Direct , #meciuri