Steaua, doar egal in al doilea amical din 2011

Luni, 24 Ianuarie 2011, ora 19:54
2224 citiri

Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1, al doilea meci amical din 2011, disputat luni in compania formatiei austriece FC Kapfenberg.

Elevii lui Lacatus au impus ritmul jocului inca din primele minute, avand posesia si initiativa ofensiva.

Cristi Tanase a marcat in minutul 13, cu o executie spectaculoasa, insa reusita capitanului Stelei a fost anulata dupa semnalizarea asistentului, care nu a vazut balonul intrand in poarta.

Nicolita a trecut si el pe langa gol, in doua randuri, astfel ca prima repriza s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

Schimbarile efectuate la pauza au impusionat atacut Stelei iar Radut a deschis scorul cu un sut frumos, de la 20 de metri. Austriecii au replicat rapid, reusind egalarea si avand apoi o evolutie din ce in ce mai buna.

Pana in final, numai sutul lui Onofras a mai amenintat poarta celor de la Kapfenberg, insa scorul a ramas egal.

Intalnirea dintre Steaua si Kapfenberg a fost transmisa in format LIVE text pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul intalnirii.

Desfasurarea meciului:

FINAL DE MECI!

Min.80 Steaua a cazut dupa golul primit, austriecii aflandu-se acum la conducerea jocului.

Min.70 GOOL Kapfenberg! Gregorici egaleaza!

Min.62 GOOOL STEAUA! Radut deschide scorul cu un sut de la marginea careului mare!

INFO: Dietmar Konstantini, selectionerul Austriei, asista la intalnire.

Min.54 Stelistii sunt ceva mai periculosi in aceasta repriza, Surdu, Szekely si Radut dinamizand atacul.

INFO: Surdu, Ricardo, Radut, Szekely, Galamaz si Lungu au fost trimisi de Lacatus in teren.

Min.47 BARA STEAUA !!! Bonfim ia la tinta bara dupa o centrare trimisa de Cristi Tanase!

A inceput repriza secunda!

__________________

Finalul primei reprize!

Min.41 Dica rateaza si el!

Min.40 Ocazie mare pentru Steaua, suturile consecutive trimise de Tanase si Nicolita fiind respinse.

Min.35 Meci destul de slab pana in acest minut. Steaua domina, insa doar teritorial, ocaziile mari lipsind.

Min.27 Actiune frumoasa a lui Nicolita, care a patruns prin dribling in careul advers, insa stelistul a ratat sutul.

Min.20 Nicolita trece pe langa gol.

Min.13 Steaua inscrie prin Tanase, care a reluat spectaculos din semi-foarfeca, insa golul este anulat de asistent, care nu a vazut balonul trecand de linia portii.

Min.10 Elevii lui Lacatus duc balonul pana in apropierea careului advers, insa acolo actiunile ofensive "se rup".

Min.6 Destul de multe erori in acest debut de meci.

Min.1 A inceput partida!

INFO: Iata echipa de start a Stelei - Tatarusanu; Bonfim, Gardos, Galamaz, Brandan; Nicolita, Bicfalvi, Marinescu, Tanase; Dica, Bilasco.

INFO: In primul amical, Steaua a invins cu scorul de 2-0 pe Hoffenheim II.

INFO: FC Kapfenberg ocupa locul 8 in clasamentul primei ligi din Austria.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...