Steaua, invinsa de maghiarii de la Ferencvaros. Tensiuni maxime pe teren

Miercuri, 23 Ianuarie 2013, ora 22:26
12894 citiri

Steaua a pierdut amicalul disputat in Spania impotriva maghiarilor de la Ferencvaros, scor 1-2. In urma acestui rezultat, Steaua a ocupat locul doi in cadrul turneului Impact Football, prima pozitie revenindu-le ungurilor.

Echipa lui Laurentiu Reghecampf a avut un start bun de meci contra maghiarilor de la Ferencvaros. Scorul a fost deschis dupa doar 17 minute de Alexandru Chipciu, la capatul unui contraatac simplu.

Ramas singur cu portarul de la mijlocul terenului, Chipciu si-a pastrat calmul si a inscris cu un sut plasat.

Imediat la reluarea jocului, Otten a sutat de la distanta in bara, dupa o degajare gresita a lui Stanca.

Stelistii nu au mai scapat si in minutul 25, cand o gafa a lui Latovlevici i-a permis brazilianului Somalia sa egaleze cu un sut langa bara.

Maghiarii au mai avut o ocazie uriasa in minutul 27, cand au ratat cu poarta goala dupa ce Chiriches a pierdut mingea la marginea careului.

Golul maghiarilor avea insa sa vina in minutul 59, cand Gardos a pierdut un duel aerian, iar Kukici a punctat pe langa Cojocaru.

Stelistii s-au infuriat teribil dupa acest gol. Nikolici a fost eliminat in minutul 66, pentru ca si-a calcat un adversar cu talpa, iar apoi s-a certat cu jucatorii adversi. MM Stoica a avut si el o iesire nervoasa, sarind sa-i bata pe oamenii de pe banca ungurilor. A fost oprit cu greu, dar cateva injuraturi i-au scapat printre dinti.

Dupa acest rezultat, Steaua pierde turneul Impact Football, in dauna celor de la Ferencvaros. Steaua incheie pe doi, cu patru puncte.

La Steaua au debutat in aceasta partida Cornel Rapa si Leandro Tatu.

STEAUA - FERENCVAROS 1-2

90 - Final de meci! Steaua pierde meciul si, implicit, turneul.

88 - Rocha intra in locul lui Bourceanu.

85 - Ungurii au un nou atac, sutul lui Jovanovici trece mult peste poarta Stelei.

81 - Sansa dubla pentru Steaua, Chipciu si Gardos nu reusesc sa inscrie.

78 - Mihai Costea se face de ras: trimite un sut de la 20 de metri direct in aut!

76 - Steaua cere penalty pentru o interventie asupra lui Parvulescu, jocul continua.

74 - Tatu intra in locul lui Szukala.

71 - Mihai Costea intra in locul lui Rusescu.

69 - MM Stoica ii injura pe oamenii de pe banca maghiarilor. Este tinut cu greu de doua persoane, managerul Stelei este un car de nervi!

68 - Chipciu vede cartonasul galben.

66 - Nikolici sare la bataie cu doi adversari de la Ferencvaros si este eliminat. Sarbul acuza o lovitura in figura dupa aceasta incaierare.

61 - Pintilii vede cartonasul galben.

59 - GOL FERENCVAROS! Kukici inscrie cu o reluare din fata portii, dupa o gafa a lui Gardos!

55 - Tanase suteaza de la 25 de metri, mingea trece putin pe langa poarta.

53 - Parvulescu vede cartonasul galben.

51 - Nikolici scapa singur cu portarul dupa o pasa excelenta a lui Tanase, insa se incurca in minge si portarul advers il deposedeaza.

51 - Cojocaru respinge cu piciorul sutul lui Somalia

49 - Tanase trage din marginea careului, portarul ungurilor apara fara emotii.

46 - Se reia jocul!

45 - Schimbari Steaua: Intra Prepelita, Parvulescu, Gardos, Nikolici Cojocaru. Au iesit Rapa, Latovlevici, Chiriches, Popa si Stanca.

45 - Pauza!

45 - Tanase acuza o accidentare la genunchi. Reghecampf a intrat pe teren pentru a se razboi cu arbitrul.

42 - Maghiarii au o noua lovitura libera din marginea careului. Sutul din 30 de metri se duce in zid.

38 - Arbitrul inventeaza o lovitura libera pentru unguri si-i ofera un cartonas galben gratuit lui Szukala.

35 - Steaua a inceput sa puna control pe joc in ultimele minute.

31 - Latovlevici urca in banda stanga, insa pasa lui Tanase nu ajunge la el.

27 - Ratare uriasa pentru unguri! Chiriches pierde mingea la marginea careului, maghiarii scapa doi contra unu, dar Kukici rateaza cu poarta goala.

25 - GOL FERENCVAROS! Greseala de marcaj in careul Stelei, mingea ajunge la Somalia, care puncteaza cu un sut pe langa Stanca!

22 - Sansa mare pentru Steaua. Chipciu primeste de la Popa, sutul sau trece putin peste poarta.

19 - Ocazie mare pentru unguri. Otten ii ia prin suprindere pe stelisti, dar sutul sau se duce in bara.

17 - GOL STEAUA! Chipciu scapa singur cu portarul de la centrul terenului si inscrie cu un sut bine plasat!

16 - Szukala respinge cu capul din propriul careu la un corner executat de Ferencvaros.

13 - Latovlevici pierde o minge in propria jumatate, insa ungurii nu profita.

10 - Ungurii cer hent in careul Stelei, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

7 - Rusescu rateaza prima sansa de gol. Sutul sau din 14 metri se duce putin pe langa bara.

6 - Popa pleaca pe contraatac, dar este ajuns din urma de un adversar si deposedat.

3 - Ungurii incep in forta si s-au instalat in jumatatea ros-albastrilor.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 20:30 si este televizat de postul Look TV.

Echipa de start a Stelei: Stanca - Rapa, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Adi Popa, Tanase, Chipciu - Rusescu

Inaintea acestui meci, Steaua si Ferencvaros au acelasi numar de puncte (4). Castigatoarea va primi trofeul Impact Football.

In aceasta iarna, Steaua a mai disputat trei meciuri amicale:

Steaua - Celtic Glasgow 1-2

Steaua - FC Basel 1-1

Steaua - Dinamo Kiev 2-0

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua Ferencvaros LIVE, #Steaua Ferencvaros in direct, #Steaua Ferencvaros pe net, #Steaua Ferencvaros, #televizare Steaua Ferencvaros, #cine televizeaza Steaua Ferencvaros , #meciuri