Steaua invinge PAOK Salonic dupa un meci cu sapte goluri

Miercuri, 13 Iulie 2016, ora 19:51
8061 citiri

Steaua a castigat cel mai spectaculos meci amical din aceasta vara, scor 4-3, in fata grecilor de la PAOK Salonic.

Formatia lui Laurentiu Reghecampf a incheiat astfel neinvinsa perioada de pregatie din aceasta vara.

Steaua a incasat primul gol dupa doar 3 minute, insa Enache a egalat in minutul 23 cu o lovitura de cap.

Grecii au trecut in minutul 29, dupa o gafa uriasa a lui Cojocaru, care a scapat in plasa o pasa de la un coechipier, iar trei minute mai tarziu PAOK a facut 3-1 din lovitura libera.

A urmat insa o revenire incredibila a Stelei, care a marcat de trei ori in sapte minute, prin Stanciu si Tudorie, de doua ori.

Steaua a castigat partida, dar l-a pierdut pe Mihai Pintilii, accidentat in prima parte.

Primul meci oficial al Stelei va avea loc duminica, de la ora 20:00, finala Cupei Ligii cu Concordia Chiajna.

In Liga 1, Steaua va debuta pe 23 iulie, impotriva lui CSMS Iasi.

STEAUA - PAOK SALONIC 4-3

90 - Final de meci!

61 - Aganovici suteaza superb de la 35 de metri, mingea e scoasa cu greu din vinclu!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

44 - GOL STEAUA!!! Ce revenire incredibila!!! Tudorie inscrie cu un sut langa bara din marginea careului!

38 - GOL STEAUA! Stanciu suteaza frumos de la 30 de metri langa bara, mingea e respinsa pana la Tudorie, care inscrie din sapte metri cu o lovitura de cap!

37 - GOL STEAUA! Stanciu recupereaza o minge in jumatatea adversa, dribleaza un adversar si inscrie cu un sut pe jos!

32 - GOL PAOK! Grecii se distanteaza la 3-1 dupa un gol din lovitura libera de la 20 de metri!

29 - GOL PAOK! Cojocaru incaseaza un gol de tot rasul! Pintilii ii paseaza usor, dar Cojocaru da pe langa minge si scapa balonul in plasa! Cojocaru e scos imediat de pe teren de Laurentiu Reghecampf!

23 - GOL STEAUA! Enache inscrie cu o lovitura de cap din sase metri, dupa un corner din partea stanga!

20 - Cojocaru are o interventie de senzatie la un sut pe care scria gol.

20 - Adi Popa scapa singur cu portarul, dar nu reuseste sa inscrie.

3 - GOL PAOK! Kouluris deschide scorul cu o lovitura de cap!

Info: Partida incepe la ora 18:00 si nu e televizata in Romania

Echipa de start a Stelei: Cojocaru - Enache, Tamas, Tosca, Momcilovici - Sulley, Pintilii - Popa, Stanciu, Hamroun - Tudorie

Rezerve: Nita - Ovidiu Popescu, Chipciu, Achim, Golubovici, Aganovici, Vilceanu

In aceasta vara, Steaua a castigat patru meciuri amicale si a remizat intr-unul.

De asemenea, pana la meciul cu PAOK, Steaua nu a primit gol in cele cinci partide disputate.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Steaua Paok Salonic, #Steaua Paok Salonic LIVE, #Steaua Paok Salonic direct , #meciuri