Steaua invinge Rubin Kazan

Marti, 30 Iunie 2015, ora 19:47
8820 citiri

Steaua a castigat meciul amical disputat impotriva rusilor de la Rubin Kazan, scor 2-1.

Rusii au marcat primii in aceasta partida, in minutul 25, printr-un sut de la distanta al lui Karadeniz.

Steaua si-a revenit insa, a controlat partida si a reusit sa intoarca rezultatul in partea secunda.

Mai intai, Tudorie a profitat de o pasa gresita in minutul 62 si a inscris, pentru ca in minutul 78 Iancu sa puncteze din pasa lui Mihalcea.

Steaua a mai disputat doua meciuri amicale in Austria, 4-5 cu Austria Klagenfurt si 1-1 cu Legia Varsovia.

Campioana va mai disputa un singur meci amical, vineri de la 18:30 cu Qarabag.

STEAUA - RUBIN KAZAN 2-1

90 - Final de meci

78 - GOL STEAUA! Mihalcea paseaza in fata portii, de unde Iancu inscrie fara emotii!

73 - Varela trimite cu capul, insa mingea cade pe bara transversala.

71 - Steaua are posesia dupa ce a egalat.

62 - GOL STEAUA! Tudorie profita de o pasa gresita spre portar si inscrie cu un sut plasat!

51 - Gabi Iancu suteaza putin pe langa poarta din 12 metri.

46 - S-a reluat jocul!

45 - Pauza!

40 - Schimbare Steaua: Iancu intra in locul lui Popa, accidentat.

37 - Cojocaru le da emotii stelistilor cu un dribling cu calcaiul in propriul careu.

25 - GOL RUBIN! Karadeniz inscrie cu un sut puternic de la 25 de metri!

23 - Breeveld reia peste poarta dintr-o pozitie foarte buna, din opt metri, dupa o centrare a lui Stanciu.

12 - Stanciu suteaza putin pe langa poarta din afara careului.

8 - Steaua are o lovitura libera din marginea careului, dar Stanciu bate gresit.

1 - A inceput meciul!

Echipa de start: Cojocaru - Rapa, Varela (cpt), Tosca, Guilherme - Breeveld, Neagu - Popa, Stanciu, Chipciu - Tucudean.

Rezerve: Nita, Poiana - Luchin, Papp, Muniru, Tudorie, Mihalcea, Gradinaru, Tarnovan, Iancu, Enceanu.

Tanase, Tamas si Filip vor absenta, acuzand probleme medicale.

Info: Meciul incepe la ora 18:00 si este televizat de Digi Sport 1.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...