Steaua, de nerecunoscut: inca un rezultat negativ in Spania!

Luni, 20 Ianuarie 2014, ora 20:50
4419 citiri

Steaua a inregistrat al patrulea meci consecutiv fara victorie din aceasta iarna. Campioana Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un amical disputat impotriva divizionarei secunde Union Berlin din Germania.

Laurentiu Reghecampf a inceput in premiera cu o echipa apropiata de cea de baza, iar acest lucru s-a simtit si in jocul Stelei, care a controlat partida pana in minutul 70.

Ros-albastrii puteau deschide scorul inca din minutul 2, insa Alex Chipciu si-a prelungit prea mult mingea, iar portarul advers a intervenit.

Urmatoarea faza periculoasa a Stelei a venit in minutul 19, cand golul lui Varela a fost anulat corect pentru un fault in atac.

Steaua s-a multumit sa tina mingea si nu si-a mai creat ocazii mari pana la pauza, dar deschiderea scorului s-a produs la doar patru minute de la reluarea jocului.

Italianul Piovaccari a fost gasit excelent in minutul 49 de Nicusor Stanciu, a preluat perfect si apoi a sutat imparabil sub bara transversala.

Nemtii au avut prima ocazie mare de a marca abia in minutul 71, cand, dupa o greseala a lui Florin Gardos, Tatarusanu a fost fortat sa aiba o interventie de exceptie.

Union a devenit tot mai periculoasa pe final de meci, iar Terrode a egalat in minutul 85 printr-un sut la coltul lung.

Steaua va disputa urmatorul meci amical miercuri de la ora 19:00, impotriva azerilor de la FC Baku, in direct pe Ziare.com.

STEAUA - UNION 1-1

90 - Final de meci!

85 - GOL UNION! Terrode egaleaza cu un sut la coltul lung dupa o mare gafa de marcaj a lui Latovlevici.

81 - Stanciu patrunde in viteza in jumatatea adversa, dar sutul sau este aparat.

74 - Aldea intra in locul lui Szukala.

71 - Gardos comite o greseala mare in propriul careu, dar Tatarusanu intervine excelent.

70 - Prepelita trage putin pe langa poarta de la 30 de metri.

67 - La Steaua au intrat Keseru si Radut in locul lui Chipciu si Tanase.

65 - Lovitura libera pentru nemti, Parenssen trage mult peste.

61 - Stanciu reia pe langa poarta din doar patru metri.

55 - Stanciu bate bine o lovitura libera, nemtii reusesc sa respinga.

49 - GOL STEAUA! Minge peste apararea adversa, Piovaccari preia superb si apoi trage puternic sub bara din sase metri.

Echipa Stelei in partea secunda: Tatarusanu - Rapa, Szukala, Gardos, Latovlevici - Prepelita, Tanase - Popa, Stanciu, Chipciu - Piovaccari

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

43 - Varela vede cartonasul galben.

40 - Actiune buna de atac a Stelei, insa Tanase centreaza imprecis.

32 - Faza prelungita de atac la poarta Stelei, Tatarusanu retine un sut slab din marginea careului.

24 - Iancu bate o lovitura libera direct in bratele portarului.

19 - GOL ANULAT STEAUA! Varela inscrie cu o lovitura de cap, dar arbitrul acorda fault in atac.

17 - Centrare din partea dreapta, insa Tanase trage in blocaj.

12 - Schimbare Steaua: Prepelita intra in locul lui Pintilii.

7 - Iancu suteaza de la 25 de metri, mingea trece pe langa poarta.

6 - Sut de la 30 de metri pe langa poarta lui Tatarusanu, dupa o minge pierduta de Tanase.

2 - Chipciu scapa singur cu portarul, insa isi prelungeste balonul si rateaza o sansa uriasa.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 19:00 si este televizat de DigiSport.

Echipa de start a Stelei: Tatarusanu - Georgievski, Varela, Szukala, Parvulescu - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Iancu, Tanase - Kapetanos

In aceasta iarna, Steaua a suferit doua infrangeri si a inregistrat un rezultat de egalitate.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Steaua Union Berlin, #Steaua Union Berlin Live, #Steaua Union Berlin direct, #televizare Steaua Union Berlin , #meciuri