Steaua, victorie la scor cu Charleroi

Vineri, 08 Iulie 2016, ora 17:55

Steaua a obtinut o noua victorie in stagiul de pregatire din Olanda, "ros-albastrii" facand scor cu belgienii de la Charleroi.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 3-0, insa toate golurile au fost inscrise in finalul partidei.

Laurentiu Reghecampf a revenit la sistemul 4-2-3-1, iar acest lucru s-a vazut in exprimarea elevilor sai, mult mai siguri decat in disputa cu NEC Nijmegen.

Stanciu si Chipciu au avut cele mai mari ocazii ale primei reprize, insa "artificiile" au fost aprinse tarziu, in partea secunda a jocului.

Hamroun a deschis scorul in minutul 77, din pasa lui Ovidiu Popescu, iar Tudorie, care se dovedeste a fi cel mai in forma varf al Stelei, a reusit o "dubla" in minutele 87 si 90.