Amical: Steaua, victorie dupa un joc mediocru la Constanta

Sambata, 28 Martie 2015, ora 14:00
3739 citiri

Steaua a castigat cu 2-1 amicalul de sambata dimineata impotriva celor de la Farul, disputat la Constanta, in pauza competitionala datorata etapei curente a preliminariilor EURO 2016.

Golurile Stelei au fost marcate de Tucudean si Stanciu, in timp ce pentru gazde puncta Enciu.

Pe un teren aproape impracticabil, pe o ploaie sacaitoare si cu putini fani in tribune, Steaua incepea jocul de la Constanta fara prea mult chef de fotbal. In minutul 30, Farul avea sa conduca, 1-0, dupa un penalti facut de Tosca si transformat de omul faultat Enciu.

Avantajul gazdelor nu a durat mult, intrucat peste 3 minute Tucudean egala tot din penalti, dupa ce Enceanu fusese bruscat in careul Farului.

Golul de 2-1 a venit repede dupa pauza, cand Stanciu a profitat de o balbaiala in careul Farului, pentru a puncta decisiv.

Un 2-1 deloc convingator pentru campioni, care nu au aratat un fotbal solid pe terenul echipei care se va lupta in play-out-ul Ligii 2.

Desfasurarea intalnirii:

FINAL. Steaua castiga cu 2-1 la Constanta.

Min.75: Iese Valceanu, intra Constantinescu la Steaua.

Min.73: Sut bun de la circa 20 de metri al lui Valceanu, scoate cu greu Neagu in corner.

Min.69: Sut Filip de la mare distanta, pe mijlocul portii, portarul prinde.

Min.62: Luchin intra in locul lui Rapa.

Min.59: Inca o schimbare la Steaua, iese Tamas, intra Pham.

Min.49: GOL Steaua! 2-1 pentru stelisti, care profita de o balbaiala in apararea gazdelor. Stanciu, care a intrat dupa pauza, a marcat.

Min.47: Tucudean, Guilherme si Enceanu au fost inlocuiti de Stanciu, Latovlevici si Bourceanu.

Min.46: A inceput partea secunda!

Min.45: Pauza la Constanta. 1-1!

Min.34: Penaltiul a fost acordat dupa un fault la Enceanu.

Min.33: GOOL Steaua! 1-1 foarte repede, dupa ce Tucudean reia si el fara emotii de la o lovitura de la 11 metri.

Min.31: A fost un fault al lui Tosca la acelasi Enciu, un contact in urma caruia s-a acordat poate prea usor lovitura de la punctul cu var. Tosca ia galben.

Min.30: GOOOL Farul! 1-0 pentru gazde, Enciu marcheaza din penalti.

Min.29: Cea mai mare ocazie a jocului! Enciu de la Farul reia din 5 metri cu capul alaturi!

Min.28: Pasa cu calcaiul incercata mai devreme de Valceanu, Cioinac intercepteaza.

Min.27: Sunt aproximativ 1000 de fani prezenti la meci, iar la Constanta ploua in continuare. 0-0.

Min.20: Jocul este unul de slaba factura, fazele de poarta au fost rare, jucatorii Stelei nu se intrebuinteaza prea mult.

Min.11: Sut Enceanu de la distanta, pe langa poarta.

Min.7: Terenul este foarte prost, plin de apa la Constanta, momentan nu a fost nicio faza de gol.

Min.1: Incepe jocul de la Constanta.

Partida incepe la ora 12 la Constanta, iar ultima intalnire directa intre cele doua a avut loc in aprilie 2009, in Ghencea, scorul fiind 1-1.

Iata echipa de start a Stelei: Nita - Rapa, Tamas, Luchin, Guilherme - I. Neagu, L. Filip - G. Iancu, Valceanu, Enceanu - Tucudean.

Rezerve: Dobre - Luchin, N. Stanciu, Latovlevici, Pham-Huy, Constantinescu, Bourceanu.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#live steaua farul amical, #amical steaua farul live ziare com, #ziare com live steaua farul , #stiri Steaua