Dayro Moreno s-a dat lovit pentru a evita un meci

Duminica, 15 Noiembrie 2009, ora 09:38
1371 citiri

Revenit la prima echipa a Stelei, Dayro Moreno se apropie din ce in ce mai repede de jucatorul care a creat foarte multe probleme pentru echipa din Ghencea. El a recidivat sambata, cand s-a dat lovit pentru a nu fi folosit la echipa a doua a Stelei.

Conducerea Stelei a dorit sa il trimita pe Dayro Moreno la echipa a doua pentru a acumula minute, insa columbianul a acuzat o accidentare, insa cu toate acestea s-a pregatit normal cu echipa mare, anunta Gazeta Sporturilor.

Oficialii Stelei au ramas si ei uimiti de gestul lui Dayro Moreno si nu au putu da o explicatie. "Nu stiu ce s-a intamplat cu Dayro. Initial, trebuia si el sa joace la Steaua II, dar pana la urma s-a antrenat cu echipa mare", a declarat presedintele Valeriu Argaseala.

Nici antrenorul Mihai Stoichita nu a putut lamuri situatia, cand a venit vorba despre subiectul Dayro Moreno. "A acuzat o lovitura si am decis sa nu ne asumam niciun risc trimitandu-l sa evolueze la Steaua II. Probabil ca nu ar fi patit nimic daca juca, dar e mai bine asa", a mentionat Stoichita.

In schimb, pentru echipa a doua a evoluat Ovidiu Petre, folosit o ora in infrangerea cu FC Snagov, scor 1-2.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...