Decizia partidei Rapid - Steaua ar putea fi data joi

Marti, 25 Martie 2008, ora 15:56
1549 citiri

Miercuri de la ora 17:00 se va reuni Comisia de Disciplina a FRF pentru a analiza situatia partidei din Giulesti, dintre Rapid si Steaua, care a fost suspendata in minutul 73 la scorul de 1-0 pentru gazde de catre arbitrul Deaconu, care a primit o bricheta in cap, aruncata din tribune, dar verdictul final ar putea fi dat abia in cursul zilei de joi.

"Comisia de Disciplina va judeca incepand cu ora 15:00 cazurile din etapa 25-a a Ligii 1, iar incidentele de la Rapid-Steaua vor fi analizate de la ora 17:00, atunci cand au fost convocate partile implicate. In functie si de apararea Rapidului, sunt sanse foarte mari ca o decizie in acest caz sa se dea abia joi", a declarat pentru Mediafax o sursa din cadrul Federatiei.

Dezamăgire uriașă la Dinamo și Rapid. Campioana va juca finala cu nou-promovata
Campioana Arcada Galaţi şi formaţia Corona Braşov vor disputa finala Diviziei A, după ce au eliminat în semifinale, în meciul al treilea, decisiv, echipele Dinamo Bucureşti, respectiv Rapid...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...
#decizie, #finala, #FRF, #comisie, #disciplina, #data, #joi, #verdict, #Rapid, #Steaua , #stiri Steaua