Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Florin Costea marcheaza la foc automat pentru Steaua

Miercuri, 07 Septembrie 2011, ora 21:28
2073 citiri

In asteptarea debutului oficial la Steaua, Florin Costea marcheaza la foc automat pentru "ros-albastrii" in partidele de pregatire, dovedind ca, incet-incet, revine la forma care l-a consacrat.

Fostul golgheter al Romaniei a reusit o "dubla" in amicalul disputat miercuri in compania celor de la CS Buftea si castigat de Steaua cu scorul de 3-0.

Costea cel mare a deschis scorul in minutul 16, atunci cand a driblat frumos doi adversari si a sutat printre picioarele portarului celor de la Buftea.

Mihai Costea a facut 2-0 in minutul 42, marcand cu un sut la coltul lung dupa ce a scapat singur spre poarta adversa.

Florin a inchis tabela in minutul 50, din pasa fratelui sau, cei doi oameni care au facut istorie la Universitatea Craiova anuntandu-se ca fiind noua senzatie a Ligii 1.

Meciul s-a disputat pe parcursul a 70 de minute iar tehnicianul Ronny Levy a inceput cu urmatoarea formula de echipa:

Stanca - Martinovici, Gardos, Geraldo, Latovlevici - Rusescu, D. Popa, Brandan, F. Costea - Tatu, M. Costea.

Pe parcurs au mai intrat Emeghara, Lupu, Cojocaru si Rosu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Florin Costea Steaua, #Florin Costea gol Steaua, #Steaua amical Buftea, #fratii Costea Steaua , #stiri Steaua