Galca junior, invins de Dinamo in marele derbi al juniorilor

Sambata, 22 Noiembrie 2014, ora 17:17
1860 citiri

Steaua Bucuresti a pierdut meciul cu Dinamo la juniori, la categoria celor nascuti in anul 2000, pe teren fiind si baiatul lui Costel Galca, actual antrenor la Steaua.

3-2 a fost scorul pentru Dinamo, care, interesant de remarcat, a fost condusa cu 2-0 de copiii antrenati de Adrian Bumbescu.

Partida a fost gazduita de fosta baza Granitul. Alexandru Stan (minutul 5) si Daniel Ghiuta (minutul 22) au punctat pentru stelisti, dar Dinamo a egalat foarte repede, prin Gheorghe Cristian si Alexandru Longhez, in minutele 25 si 27.

Acelasi Gheorghe Cristian a punctat in minutul 90 golul victoriei, o victorie poate nesperata pentru Dinamo, in minutul 22, cand era 2-0 pentru Steaua.

La Steaua a jucat Andrei Galca, pe postul de mijlocas central, cu numarul 11 pe spate.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#dinamo steaua juniori, #steaua pierde cu galca pe teren, #baiat galca pierde steaua dinamo , #stiri Steaua