Marian Rada: Preferam sa intru la inchisoare decat sa pierd meciul cu Steaua

Vineri, 28 Martie 2008, ora 16:21
1849 citiri

Antrenorul Rapidului, Marian Rada, a spus, vineri, ca prefera sa fie bagat la inchisoare decat sa piarda meciul cu Steaua la "masa verde".

"Nu trebuia oprit meciul, noi am castigat pe teren, scorul a fost 1-0. Puteau pe urma sa ne dea afara din tara, sa ne bage la inchisoare, nu sa ne ia 3 puncte cand noi am castigat", a spus Rada la Special.

De asemenea, Marian Rada, s-a aratat deranjat de faptul ca Alexandru Deaconu a fost decorat de presedintele Traian Basescu si a anuntat ca se gandeste sa renunte la decoratia primita de la presedinte dupa sfertul de finala romanesc din Cupa UEFA.

"Am fost decorat dupa acel sfert de finala din Cupa UEFA, dar ma gandesc sa inapoiez decoratia, le voi propune acelasi lucru si jucatorilor, pentru ca prea este decorat oricine, decoratia nu mai are nici o valoare", a mai spus Rada.

Comisia Centrala a Arbitrilor a decis, vineri, ca arbitrul Alexandru Deaconu a procedat corect oprind meciul in minutul 73, dupa ce a fost lovit in cap cu o bricheta aruncata din tribune.

Decizia finala va fi luata in cursul zilei de vineri, Comisia de Disciplina urmand a da verdictul final, cel mai probabil victorie cu 3-0 pentru Steaua.

Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...
Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...