Steaua pierde dramatic la Timisoara

Duminica, 13 Septembrie 2015, ora 22:55
10939 citiri

Steaua a pierdut dramatic intalnirea din etapa a zecea de la Timisoara.

Poli s-a impus cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat in minutul 88, dupa ce stelistii au lovit bara de doua ori.

Steaua s-a deplasat la Timisoara dupa mica revolutie prilejuita de plecarea lui Massimo Pedrazzini si cu patru fotbalisti scosi din lot de Radoi, insa campioana a aratat la fel de palid ca si pana acum.

"Ros-albastrii" au incercat un joc de posesie, insa au gasit rareori drumul spre poarta adversa.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a venit in minutul 22, atunci cand Alexandru Chipciu a sutat de la mare distanta, iar mingea a izbit transversala.

In partea secunda bucurestenii au luat din nou la tinta bara portii banatenilor, Stanciu fiind cel care n-a reusit sa marcheze din cinci metri.

Cum o vorba din fotbal spune ca ocaziile se razbuna, Timisoara a dat lovitura cu doua minute inainte de final, atunci cand Hernandez a inventat un sut superb de la aproximativ 20 de metri si l-a invins pe Nita.

Florin Marin, antrenorul gazdelor, a ajuns la a treia victorie consecutiva in fata Stelei, dupa cele obtinute in sezonul trecut cu Ceahlaul si Otelul.

Partida dintre ACS Poli si Steaua a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Min.90+5 Final de meci!

Min.90+3 Schimbare Poli: Curtean intra in locul lui Popescu.

Min.90+2 Ocazie buna si pentru Steaua, dar Varela trimite slab din cinci metri.

Min.88 GOLLAZZZZZZOOOOO TIMISOARA!!! Hernandez inscrie cu un sut fabulos, de la 20 de metri!

Min.87 Galben si pentru Sarmov.

Min.87 Cartonas galben pentru Tudorie.

Min.84 Nita intervine bine la sutul lui Elek.

Min.81 Schimbare Steaua: Tudorie intra in locul lui Filip.

Min.76 Incearca stelistii sa fie mai periculosi in ofensiva.

Min.71 Schimbare Steaua: Breeveld intra in locul lui Muniru.

Min.65 BARA STEAUA!!! Faza foarte buna a Stelei, insa Stanciu suteaza in bara din sase metri!

Min.64 Llorente suteaza foarte bine de la distanta, insa trimite putin pe langa poarta lui Nita.

Min.60 Schimbare Steaua: Hamroun intra in locul lui Tade.

Min.60 Schimbare Poli: Hernandez intra in locul lui Zicu.

Min.52 Schimbare Poli: Melinte intra in locul lui Canu.

Min.52 Elek reuseste sa reia dintre cei doi fundasi centrali ai Stelei, insa trimite peste poarta.

Min.47 Cartonas galben pentru Goga.

Min.46 Se reia jocul dupa cateva momente de intarziere.

_________________

Min.45+1 Finalul primei reprize.

Min,45+1 Cartonas galben pentru Kirschstein.

Min.44 Ataca periculos si timisorenii, dar Zicu nu reuseste sa ajunga la o minge trimisa excelent in careul Stelei.

Min.39 Cartonas galben pentru Llorente.

Min.35 Sut insalator al lui Filip, Kirschstein scoate in corner.

Min.34 Suteaza Elek din unghi, Nita retine.

Min.32 Stanciu si Chipciu combina bine in careul advers, insa pana la urma defensiva Timisoarei indeparteaza pericolul.

Min.24 Inca o sansa buna pentru Steaua, dar Popa lufteaza incredibil in momentul sutului din interiorul careului.

Min.22 BARA STEAUA!!! Chipciu suteaza de la 25 de metri, insa balonul trimis de el izbeste transversala!

Min.14 Cartonas galben pentru Filip.

Min.10 Steaua a echilibrat partida dupa debutul mai bun al banatenilor.

Min.4 Prima ocazie le apartine gazdelor, insa Nita intervine bine in fata lui Goga.

Min.1 Incepe partida! Steaua are lovitura de start!

ECHIPELE DE START

Poli: Kirschstein - Belu, Luchin, Canu, D. Popescu - M. Popescu, Sarmov, Llorente - Zicu, Elek, Goga

Antrenor: Florin Marin

Steaua: Nita - Alcenat, Varela, Tosca, Guilherme - Filip, Sulley Muniru - Popa, Stanciu, Chipciu - Tade

Rezerve: Cojocaru - Rapa, Hamroun, Papp, Tudorie, Breeveld, Enceanu

Director sportiv: Mirel Radoi

INFO: Organizatorii se asteapta la aproximativ 30 de mii de spectatori in tribunele arenei Dan Paltinisanu.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Poli Timisoara Steaua Live, #Timisoara Steaua in direct Liga 1, #Steaua Poli Timisoara Liga 1 , #stiri Steaua