Se califica Steaua in grupele Ligii Campionilor?

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Miercuri, 27 August 2008, ora 13:00
871 citiri

Steaua Bucuresti incearca sa ajunga pentru a treia oara consecutiv si a sasea oara in istorie in grupele Ligii Campionilor. Adversara din turul III preliminar este mult mai dificila decat in trecut, campioana Turciei, Galatasaray Istanbul.

Ros-albastrii au reusit un rezultat mare in deplasare, 2-2 pe Ali Sami Yen, dupa ce au condus cu 2-0 inca din minutul 13. Desi turcii au revenit in meci, reusind sa egaleze, stelistii au lasat impresia ca pot trece de Galata.

Returul de la Bucuresti, transmis in format LIVE Text pe Ziare.com, se anunta a fi unul mai dificil, atat datorita recuperarii unor jucatori ai turcilor, cat si din cauza accidentarilor din lotul Stelei.

Cu o aparare fragila, lipsita de polonezul Golanski si cu un Goian recuperat pe ultima suta de metri, ros-albastri vor avea in fata lor atacanti experimentati, tehnici si in forma, Nonda, Kewell sau Arda Turan.

Ziare. com te invita la dezbatere. Se poate califica Steaua in grupele Ligii Campionilor?

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....