Steaua, in Europa League: Danezii contesta victoria romanilor

Vineri, 19 Septembrie 2014, ora 18:36

Danezii de la Aalborg sustin ca Steaua nu merita sa castige meciul direct din grupa J a Europa League, incheiat cu 6-0 in favoarea romanilor.

"Scorul trebuia sa fie 3-0 sau chiar 4-0 in favoarea noastra. Daca va uitati cu atentie, am avut numeroase ocazii clare. Cred ca meritam sa castigam", a afirmat portarul lui Aalborg, Nicolai Larsen.

Steaua a castigat primul meci din grupa J a Europa League, scor 6-0, in fata danezilor de la Aalborg.

Campioana din Danemarca a ratat cateva ocazii uluitoare, iar la pauza Steaua a fost norocoasa ca a intrat cu 0-0. Totusi, in partea secunda jocul a luat o turnura absolut incredibila.

Steaua conduce astfel in grupa J, la egalitate de puncte cu Dinamo Kiev, care a castigat cu 3-0 pe terenul lui Rio Ave.

Urmatorul meci al Stelei va avea loc peste doua saptamani, in deplasare la Dinamo Kiev.