Steaua isi invinge rivala la promovare in Liga III si termina turul de campionat fara infrangere

Sambata, 23 Noiembrie 2019, ora 18:39
5902 citiri

CSA Steaua Bucuresti a invins sambata pe marea sa rivala la promovarea in Liga 3, terminand turul acestui campionat in Liga IV fara vreo infrangere si cu doar doua goluri primite.

Steaua a invins-o clar pe United Bucuresti, locul 2 din Liga 4, scor 4-1, iar gruparea militara a ajuns deja la 119 goluri marcate la finalul turului de campionat.

Antohi a marcat o dubla in minutele 11 si 57, Neagoe a punctat in minutul 24, iar Elek a marcat al patrulea gol in minutul 42.

La capatul partidei, unul dintre cei doi antrenori de pe banca Stelei, Iulian Miu a vorbit la televiziunea TelekomSport despre acest succes:

"Usor, usor ne apropiem de Liga a 3-a, am vazut si niste meciuri din Liga a 3-a, cred ca vom face fata si chiar putem sa promovam cu echipa asta. E aceasta presiune a rezultatelor, doi ani de zile s-a ratat obiectivul si suntem constienti ca anul asta nu putem sa mai riscam nimic. De asta sunt aceste ambitii intre noi si adversarul principal cu care am jucat astazi, Bucharest United. Cred ca am dovedit ca suntem mai buni si meritam sa fim in continuare pe primul loc si sa mergem la baraj.

Ar fi de neiertat ca la anul sa fim iar in Liga a 4-a, nici nu vreau sa ma gandesc, eu am mai spus-o si o spun in continuare, daca cumva se rateaza promovarea voi pleca din tara. Cred ca sansele sunt foarte mari sa fim in Liga a 3-a. Si la ce am vazut eu ca se joaca in Liga a 3-a, sa ajungem in Liga a 2-a", a fost declaratia colegului lui Daniel Oprita de pa banca ros-albastrilor.

Doua sezoane la rand a ratat Steaua promovarea in L3, dupa lupte pierdute cu Rapid si Carmen, ultima fiind si desfiintata intre timp.

D.A.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
#Steaua victorie clara cu Bucharest United, #Steaua termina turul fara infrangere, #Steaua termina turul cu doua goluri , #stiri Steaua