Steaua, doar o remiza in primul meci din 2016: Pasa de gol pentru Marica

Marti, 19 Ianuarie 2016, ora 20:53
8258 citiri

Steaua nu a obtinut decat o remiza in primul meci disputat de campioana in 2016.

Elevii lui Laurentiu Reghecampf au terminat la egalitate, scor 2-2, in disputa cu elvetienii de la Young Boys Berna.

Tehnicianul "ros-albastrilor" a inceput cu o formula echilibrata, alegand sa ii trimita in primul "11" doar pe nou-venitii Pintilii si Bawab.

Iar iordanianul avea sa fie decisiv in prima repriza, obtinand un penalti in minutul 16, dupa o actiune personala de efect. Hamroun a transformat, restabilind egalitatea dupa ce elvetienii au deschis scorul.

Ciprian Marica si-a facut atat de anticipatul debut la Steaua in minutul 30, intrand chiar in locul lui Bawab, si s-a remarcat cu o pasa de gol in partea secunda, marcator fiind acelasi Hamroun.

Steaua n-a reusit sa castige pentru Young Boys a egalat in minutul 65, acesta fiind si scorul final.

In partea secunda Reghecampf a utilizat foarte multe rezerve, intrand pe teren Cojocaru, Carp, Momcilovic, Tudorie, Mihalcea, Ontel, Stefanescu, Chitosca si Popadiuc.

A fost primul si singurul amical disputat de Steaua in primul cantonament din aceasta iarna, alte partide de pregatire fiind programate in al doilea stagiu de pregarire.

Desfasurarea meciului:

Min.90+2 Finalul partidei!

Min.87 Ce ocazie! Gerndt este singur cu Cojocaru, insa portarul Stelei apara formidabil!

Min.84 Ce ocazie! Gresesc fundasii Stelei, insa Afum reia cu capul pe langa vinclu!

Min.75 Au posesia de cateva minute bune elvetienii.

Min.67 Schimbare Steaua: Carp intra in locul lui Sulley Muniru.

Min.65 GOL YOUNG BOYS! Raphael Nuzzolo inscrie cu o reluare din centrul careului, dupa o gafa a aparatorilor stelisti!

Min.63 Leonardo Bertone suteaza de la marginea careului, insa trimite peste poarta! Intre timp, la Steaua au intrat si Cojocaru si Popadiuc.

Min.61 GOOOL STEAUA!!! Marica paseaza excelent pentru Hamroun, iar acesta inscrie cu un sut printre picioarele portarului advers!

Min.50 Si cea de-a doua repriza incepe in nota de dominare a elvetienilor.

Min.46 Incepe repriza secunda!

Schimbare Steaua: Momcilovic intra in locul lui Varela. Pintilii preia banderola de capitan.

________________

Min.45+1 Finalul primei reprize!

Min.40 Cartonas galben pentru Florent Hadergjonaj.

Min.34 Elvetienii au o galerie micuta, dar inimoasa, in Turcia.

Min.30 Schimbare Steaua: Marica intra in locul lui Bawab.

Min.26 Elvetienii fac o serie de faulturi foarte dure in aceasta perioada a jocului.

Min.20 Joc mai bun de posesie pentru Steaua dupa ce a reusit golul egalizator.

Min.17 GOOOL STEAUA! Hamroun inscrie de la 11 metri!

Min.16 Penalti pentru Steaua! Bawab ia o actiune pe cont propriu, intra in careul advers, unde este faultat!

Min.12 Lansare in adancime pentru Popa, insa portarul elvetienilor iese bine din poarta si retine.

Min.10 GOL YOUNG BOYS! Zakaria inscrie cu o lovitura de cap de langa Sulley Muniru!

Min.7 Elvetienii au posesia in debutul partidei, Steaua preferand sa se apere si sa incerce de contraatace.

Min.1 Incepe partida dupa cateva minute de intarziere.

ECHIPA DE START A STELEI:

Nita - Rapa, Papp, Varela, Tosca - Pintilii, Sulley - Popa, Stanciu, Hamroun - Bawab.

Rezerve: Cojocaru - Carp, Marica, Momcilovic, Tudorie, Mihalcea, Ontel, Stefanescu, Chitosca, Popadiuc.

INFO: Prima adversara a Stelei din 2016 este formatia elvetiana Young Boys Berna.

INFO: Laurentiu Reghecampf ii va utiliza inca din aceasta prima partida pe Ciprian Marica si Tha'er Bawab, doi dintre jucatorii transferati in aceasta iarna.

INFO: Meciul poate fi urmarit la TV pe postul DigiSport.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Steaua amical 2016, #Steaua rezultat amical 2016, #Steaua Marica debut , #stiri Steaua