Prima infrangere pentru Reghecampf pe banca Stelei

Miercuri, 04 Iulie 2012, ora 20:50
5805 citiri

Steaua Bucuresti a pierdut, miercuri seara, scor 2-3, partida amicala disputata impotriva campioanei Austriei, Red Bull Salzburg.

Laurentiu Reghecampf a bifat prima infrangere pe banca Stelei in fata celui mai puternic adversar din aceasta vara, Red Bull Salzburg, formatie care a reusit eventul in Austria in sezonul trecut.

Partida a inceput practic de la 1-0, austriecii deschizand scorul inca din minutul 3, cand Maierhofer a profitat de o iesire neinspirata a lui Tatarusanu si a inscris cu o lovitura de cap.

Formatia din Salzburg a lovit bara sapte minute mai tarziu, dar Steaua a reusit sa egaleze la mijlocul reprizei secunde prin Filip, care a punctat cu un sut de la 20 de metri.

Doar cinci minute au rezistat "ros-albastrii" la egalitate cu austriecii, acestia trecand din nou la conducere datorita golului marcat de Svento cu o executie din interiorul careului.

Trupa lui Reghecampf a restabilit egalitatea pentru a doua oara la 23 de minute de la reluare, Cristi Tanase transformand lovitura de la 11 metri pe care tot el a obtinut-o.

Red Bull a revenit pentru a treia oara la conducere dupa alte cinci minute, Savici invingandu-l pe Tatarusanu dupa ce a scapat singur in careul stelistilor.

Spre final, Chipciu a ratat ocazia de a egala la trei, in timp ce austriecii au trimis din nou bara.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, partida amicala dintre Steaua Bucuresti si Red Bull Salzburg.

Desfasurarea partidei:

Final de meci! Steaua pierde in fata campioanei Austriei!

Min.86 Austriecii lovesc din nou bara!

Min.83 Schimbare la Steaua: Puscas intra in locul lui Bourceanu.

Min.80 Ocazie mare pentru Steaua! Chipciu primeste in fata portii, dar trage din prima pe langa poarta.

Min.77 Schimbare la Steaua: Iese Filip, intra Rosu.

Min.73 GOL RED BULL! Savici scapa singur cu Tatarusanu si inscrie pentru 3-2!

Min.70 Cartonas galben pentru Tibi Balan.

Min.68 GOOOOL STEAUA! Tanase transforma de la punctul cu var!

Min.67 Penalti pentru Steaua obtinut de Cristi Tanase!

Min.62 Schimbare la Steaua: Iese Rusescu, intra Tibi Balan.

Min.59 Sutul lui Cristiano din centrul careului trece peste poarta lui Tatarusanu.

Min.51 Rusescu patrunde in careu si suteaza pe langa poarta.

Incepe repriza secunda!

-----------------------------------

Se incheie prima repriza!

Min.40 Final de repriza fara evenimente importante.

Min.38 Vede si Lupu un cartonas galben.

Min.35 Rocha primeste cartonasul galben pentru simulare.

Min.31 Portarul Walke retine sutul lui Filip.

Min.27 GOL RED BULL! Austriecii revin la conducere dupa ce Svento a inscris din careu!

Min.26 Rocha trage de la 25 de metri, dar mingea trece pe langa poarta.

Min.22 GOOOOL STEAUA! Filip restabileste egalitatea cu un sut de la 20 de metri!

Min.19 Rusescu suteaza din afara careului, dar portarul lui Red Bull retine fara probleme.

Min.15 Dumitras rateaza interceptia in careu, la o lovitura de colt.

Min.12 Zarate trimite cu putin pe langa poarta lui Tatarusanu.

Min.10 Bara pentru Red Bull la o lovitura libera executata de Jantschier.

Min.7 Austriecii continua sa preseze dupa deschiderea scorului.

Min.3 GOL RED BULL! Maierhofer deschide scorul cu o lovitura de cap, profitand de o iesire neinspirata a lui Tatarusanu!

Incepe partida!

INFO - Partida este transmisa in direct de postul regional Transilvania Look.

INFO - Red Bull Salzburg a reusit eventul sezonul trecut in Austria.

Steaua: Tatarusanu - Dumitras, Gardos, Chiriches, Lupu - Bourceanu, Filip - Chipciu, Rusescu, Tanase - Rocha;

Red Bull: Walke - Schwegler, Douglas, Schiemer, Ulmer - Svento, Leitgeb, Jantschier, Da Silva - Zarate, Maierhofer;

Steaua va mai disputa doua meciuri amicale in Austria, cu Netchi Baku (7 iulie) si VfR Ahlen (11 iulie).

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#amicale Steaua, #Steaua amical Red Bull, #Steaua invinsa Salzburg, #Laurentiu Reghecampf Steaua , #stiri Steaua