Steaua s-a facut de ras in amicalul cu Concordia Chiajna

Sambata, 04 Februarie 2012, ora 18:50
2737 citiri

Steaua a fost batuta mar, scor 1-4, intalnirea amicala jucata sambata cu Concordia Chiajna, in Antalya.

"Ros-albastrii" au pierdut al doilea amical consecutiv, dupa cel cu Mlada Boleslav (scor 2-3), de data aceasta mult mai clar.

Concordia Chiajna a fost cu cel putin o clasa peste gruparea lui Ilie Stan, pe care a surclasat-o clar in ambele reprize.

Vlad Munteanu '12, Dos Santos '28, Rocha '56 si '57 au marcat golurile ilfovenilor, in timp ce unicul gol al Stelei a fost inscris de Martinovici.

Ilie Stan a inceput meciul cu urmatorul "11": Stanca - Lupu, Martinovic, Iliev, Parvulescu - Balan, Radut, Bourceanu, Rosu - Machado, M. Costea.

In minutul 64, Lupu a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu, iar Steaua a incheiat meciul in 10 jucatori.

Pentru Steaua urmeaza acum amicalul cu Kuban-ul lui Dan Petrescu, programat duminica.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...