Steaua s-a facut de ras in Austria

Luni, 04 Iulie 2011, ora 21:29
2780 citiri

Steaua Bucuresti a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat luni in compania formatiei braziliene FC Comercial.

"Ros-albastrii" n-au reusit sa invinga o echipa din ligile inferioare ale Braziliei, fiind egalata dupa ce a condus cu 2-0 timp de 80 de minute.

Comercial a inscris in minutul 6 primul gol al partidei, insa reusita lui Tavarez a fost anulata corect pe motiv de ofsaid.

Bicfalvi i-a pus pe "ros-albastrii" in avantaj dupa un sfert de ora de joc, invingandu-l pe goalkeeperul brazilian cu un sut fenomenal de la 25 de metri, direct in vinclu.

Elevii lui Levy au punctat pentru 2-0 in minutul trei al reprizei secunde, prin fostul "juvete" Mihai Costea, care a reusit astfel primul sau gol in tricoul Stelei.

Finalul de meci a apartinut celor de la FC Comercial, care au restabilit egalitatea in doar sase minute. Intrat in locul lui Tatarusanu, Cojocaru a incasat primul gol in minutul 81, dintr-un sut de la 25 de metri. A doua reusita a sud-americanilor a venit la doar cinci minute, din lovitura de pedeapsa.

FC Comercial evolueaza in cea de-a doua divizie a campionatului judetean din regiunea Paulista (A2).

Echipa de start a Stelei:

Tatarusanu - Martinovici, Gardos, Galamaz, Latovlevici - Brandan, Bicfalvi - Tatu, Rusescu, Tanase - Bilasco;

Pe parcurs au fost trimisi in teren Mihai Costea, Dorinel Popa, Iliev, Bajenaru, Bejan, Lupu, Iulian Rosu si Cojocaru.

Urmatorul meci al Stelei va avea loc miercuri, impotriva rusilor de la FC Krasnodar, de la 20:45.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#Steaua Bucuresti, #Steaua cantonament Austria, #Steaua amical Comercial , #stiri Steaua