Steaua, victorie la scor la primul meci cu Radoi antrenor

Vineri, 19 Iunie 2015, ora 13:06
8262 citiri

Steaua a obtinut vineri o victorie categorica la primul meci cu Mirel Radoi in calitate de antrenor.

Campioana Romaniei s-a impus cu scorul de 8-0 in partida amicala disputata cu ASF Zarnesti (liga a IV-a), pe stadionul Forex din Brasov.

Golurile intalnirii au fost marcate de Gabi Iancu (2), Adi Popa, Chipciu (2), Tucudean, Gradinaru si Tanase.

Mirel Radoi a inceput meciul cu urmatorul "11": Nita - Alcenat, Papp, Varela (cpt), Guilherme - Enceanu, Breeveld - Popa, Stanciu, Tarnovan - Iancu.

In repriza secunda, Radoi i-a aruncat in lupta pe: Poiana - Rapa, Luchin, Tamas, Tosca - Neagu, Tanase - Gradinaru, Mihalcea, Chipciu - Tucudean.

Pentru Alcenat, adus in aceasta vara de la Petrolul, a fost primul meci in tricoul Stelei.

Cu acest meci amical, Steaua isi incheie primul cantonament din acest an, desfasurat la Sacele.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia scorului in prima partida disputata de Steaua cu Mirel Radoi pe banca tehnica.

Desfasurarea partidei:

*apasati tasta refresh (F5) pentru actualizarea paginii

Steaua - ASF Zarnesti 8-0

min.90 - Finalul partidei.

min.87 - Tanase ia o actiune pe cont propriu si isi trece si el numele pe tabela de marcaj.

min.85 - Gradinaru duce scorul la 7-0 cu o reusita de generic.

min.80 - Chipciu marcheaza din nou.

min.72 - Tucudean marcheaza golul cinci, in urma unei pase a lui Mihalcea, un junior transferat joi de Steaua de la FC Brasov.

min.47 - La doua minute de la reluarea meciului, Chipciu marcheaza dupa o pasa primita de la Rapa.

12:15 - A inceput partea secunda.

INFO: In repriza secunda, Radoi ii va trimite in teren pe: Poiana - Rapa, Luchin, Tamas, Tosca - Neagu, Tanase - Gradinaru, Mihalcea, Chipciu - Tucudean.

-------------------

min.45 - Pauza.

La ce solutie a apelat Steaua pentru ca Radoi sa poata sta pe banca

min.30 - Popa primeste de la Valceanu si duce scorul la 3-0.

min.22 - Acelasi Iancu dubleaza avantajul campioanei Romaniei dintr-o pasa a lui Guilherme.

min.20 - Iancu a dechis scorul, dupa o pasa primita de la Stanciu.

ora 11:15 - A inceput partida.

ora 10:50 - Echipa de start a Stelei: Nita - Alcenat, Papp, Varela (cpt), Guilherme - Enceanu, Breeveld - Popa, Stanciu, Tarnovan - Iancu.

INFO: Partida are loc pe stadionul Forex din Brasov.

INFO: E prima si singura partida a Stelei in cadrul cantonamentului de la Sacele, care se incheie azi.

INFO: ASF Zarnesti joaca in Liga a IV-a.

Steaua va pleca luni in cel de-al doilea cantonament al verii, programat in Austria.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Steaua victorie amical Zarnesti, #LIVE amical Steaua Zarnesti, #Steaua primul meci Radoi , #stiri Steaua