Un fost jucator al Stelei si al Borussiei da verdictul: "Romanii au fost mai buni! Meritau victoria"

Duminica, 18 Ianuarie 2015, ora 12:42
2656 citiri

Steaua a pierdut sambata seara amicalul de gala cu Borussia Dortmund, scor 0-1 in Spania, singurul gol primit de Steaua venind in minutul 84.

Un fost mare jucator al Stelei, dar si al Borussiei, Marcel Raducanu, a comentat si analizat acest joc: "Steaua a jucat mai bine. Sunt dezamagit de Borussia. Mie mi-a placut Steaua. Daca Keseru dadea gol in minutul 4, ii bateam. Au inchis bine toate culoarele, nu le-am dat sanse sa isi faca jocul. Scorul e mincinos, am fost mai buni. Pe mine m-au impresionat stelistii. Kampl nu a jucat nimic, n-a facut diferenta, a jucat foarte simplu. Steaua nu a evoluat bine, ci foarte bine. Repet, am fost impresionat!

De asta zic ca sunt putin dezamagit de Borussia, mai ales ca ei sunt la finalul pregatirii. Daca era si Sanmartean, Steaua castiga azi", spunea Raducanu pentru DigiSport.

Jakub Blaszczykowski a marcat singurul gol al amicalului, in minutul 84.

D.A.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#marcel raducanu declaratii meci steaua, #steaua borussia analiza raducanu, #raducanu lauda steaua meci borussia , #stiri Steaua