Ungurii jubileaza dupa victoria cu Steaua: Misiune indeplinita!

Joi, 24 Ianuarie 2013, ora 08:46
3854 citiri

Victoria obtinuta miercuri seara de Ferencvaros in fata Stelei, scor 2-1, i-a bucurat teribil pe unguri, care au pus astfel mana pe trofeul pus in joc la Marbella.

"Misiune indeplinita in Marbella: Ferencvaros a castigat turneul!", a titrat publicatia Nemzeti Sport, care lauda prestatia echipei din Budapesta in cele trei meciuri disputate in Spania.

"Echipa lui Ricardo Moniz s-a impus in fata unui adversar de valoare in ultimul meci din Spania, incheind cu succes o perioada de pregatire excelenta. Steaua a deschis scorul in minutul 17, cand Chipciu a marcat fara emotii dupa o gafa imensa din apararea echipei noastre.

Ferencvaros s-a ridicat insa la nivelul Stelei, pe alocuri fiind chiar superioara, astfel ca egalarea a venit logic in minutul 25, de la Somalia. Kukici a punctat pentru 2-1 in repriza secunda, moment in care marea rivalitate romano-maghiara si-a facut simtita prezenta si partida a devenit una tensionata. Nervii s-au intins la maxim in minutul 66, cand Nikolici a fost eliminat dupa ce si-a calcat un adversar", a notat sursa citata.

Steaua a pierdut amicalul disputat in Spania impotriva maghiarilor de la Ferencvaros, scor 1-2. In urma acestui rezultat, Steaua a ocupat locul doi in cadrul turneului Impact Football, prima pozitie revenindu-le ungurilor.

Steaua, invinsa de maghiarii de la Ferencvaros. Tensiuni maxime pe teren

Aceasta a fost ultima partida a "ros-albastrilor" din primul cantonament, echipa lui Reghecampf urmand sa joace alte sase meciuri de pregatire in cel de-al doilea stagiu de pregatire.

MM Stoica se ia de unguri: "E incredibil ce ne-au facut!"

NK Split, Sturm Graz, Dinamo Moscova, Mlada Boleslav, Slovan Bratislava si FK Jablonek sunt echipele pe care le va mai intalni Steaua inaintea duelului cu Ajax Amsterdam din 16-imile Europa League.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#Steaua amical Ferencvaros, #Steaua incidente Ferencvaros, #Steaua cantonament Marbella , #stiri Steaua