Vesti proaste pentru Steaua! Ludogorets este in mare forma in Bulgaria

Duminica, 10 August 2014, ora 10:11
3311 citiri

Steaua va intalni Ludogorets Razgrad in play-off-ul UEFA Champions League, trupa campioana a Bulgariei fiind se pare in mare forma inaintea marii duble cu reprezentanta Romaniei.

Ludogorets a invins astfel cu 4-1 in deplasare pe Lokomotiv Plovdiv, la o zi dupa tragerea la sorti de la Nyon.

Juninho Quixada a marcat o dubla pentru Razgrad, in minutele 11 si 19, celelalte doua goluri fiind marcate de Wanderson in minutul 35, respectiv Misidjan in minutul 53.

Chiar daca Ludogorets incepuse oarecum ezitant sezonul, cu o infrangere si un egal, in ultimele doua etape campioana Bulgariei a invins categoric, 3-0 cu Marek si acum acest 4-1 cu Plovdiv.

De remarcat si faptul ca atacantul Juninho Quixada este in mare forma, el marcand de 3 ori in ultimele 4 jocuri.

Cosmin Moti a fost integralist la Ludogorets, care a folosit urmatoarea formula: Cvorovic- Choco, Mantyla, Moti, Vasilev- Zlatinski, Espinho- Abel, Wanderson, Misidjan- Juninho Quixada.

In clasament, Razgrad este pe 2 in Bulgaria, sub Botev, la un punct distanta (7 puncte comparativ cu 8), dupa 4 etape.

Steaua va intalni Ludogorets pe 19 si 27 august in ultimul tur de calificare inaintea grupelor UEFA Champions League, ambele partide urmand sa fie transmise in direct de Ziare.com, de la ora 21.45.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#vesti proaste steaua bulgaria, #ludogorets mare forma bulgaria, #ludogorets victorie bulgaria plovdiv , #stiri Steaua