Victorii clare in deplasare pentru Steaua Bucuresti si Rapid, in Liga 4

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 18:56
3776 citiri

CSA Steaua si Academia Rapid au castigat relativ lejer partidele jucate in etapa cu numarul 4 din Liga 4 din Romania, ambele evoluand in deplasare, ambele avand parte de o frumoasa sustinere din partea fanilor.

Rapid a jucat pe stadionul Coresi din Bucuresti in fata Victoriei, castigand cu 3-0 dupa golurile semnate de Pancu si o dubla Badita, in minutele 31, 40 si 76.

Daniel Niculae nu a fost in lot din cauza unei intinderi. La partida au fost si circa 300 de fani fierbinti ai giulestenilor, care au creat o frumoasa atmosfera.

Steaua Bucuresti a castigat si mai clar deplasarea de la AS Termo, scor 4-1. Predescu a semnat o tripla pentru stelisti, in minutele 19, 36 si 60 (ultimul din penalti), iar Curt a punctat in minutul 31.

Pe stadionul Rocar, fanii Stelei au realizat o atmosfera ca pe timpuri in Ghencea, la meci asistand circa 2500-3000 de fani patimasi.

In clasament, dupa 4 etape, sunt 3 echipe cu maxim de puncte, Steaua, Rapid si Tricolorul Bucuresti, stelistii avand intaietate datorita golaverajului mult superior.

Tricolorul a castigat in aceasta runda vineri seara in deplasare la AFC Rapid, pe stadionul Electromagnetica, scor 4-2.

Runda viitoare au loc partidele Steaua - Dinamo si Academia Rapid - Tricolorul, intr-o etapa intermediara de pe 26 septembrie. Pe 29 se joaca AFC Rapid - Academia si Victoria - Steaua.

De remarcat si faptul ca Steaua a primit primul gol din sezon in aceasta deplasare de la Termo, iar Rapid ramane singura echipa fara gol primit.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#victorii clare Steaua Rapid Liga 4, #victorii spectacol Steaua Rapid Liga 4, #victorii deplasari Steaua Rapid Liga 4 , #stiri Steaua