Victorii la scor pentru Steaua si Academia Rapid inaintea derbiului din Liga 4

Marti, 10 Aprilie 2018, ora 21:40

Steaua si Academia Rapid au obtinut victorii la scor in Liga 4 Bucuresti, cele doua rivale parand ca au sustinut ultimele antrenamente cu public inaintea meciului direct de sambata.

Pe terenul numarul 5 din Ghencea, Steaua a trecut cu 9-0 de cei de la Termo.

A fost o partida ciudata, inceputa de oaspeti in 10 jucatori pentru ca trei fotbalisti au facut accident in drumul spre stadion. Unul dintre echipierii lui Termo a ajuns pana la urma in Ghencea dupa o jumatate de ora si cele doua echipe au jucat 11 la 11.

Dupa 2-0 la pauza, Steaua s-a descatusat in partea secunda si a castigat cu 9-0.

In Giulesti, Academia Rapid si-a continuat parcursul foarte bun si a trecut de ACS Victoria cu 8-0.

Daniel Niculae a fost omul numarul 1 al "visiniilor", el inscriind de trei ori in prima repriza.

Sambata, 14 aprilie, Steaua si Academia Rapid se vor infrunta pe National Arena in fata a peste 30 de mii de oameni in cel mai asteptat meci de Liga 4 din istoria fotbalului romanesc.