Debut cu o infrangere pentru Romania la Campionatul European de baschet feminin

Vineri, 18 Iulie 2014, ora 14:02
190 citiri
Campionatul European de baschet feminin, Divizia B - sub optsprezece ani, a luat startul aseara, la Timisoara. Echipa Romaniei a pierdut in fata Muntenegrului, cu 45 la 63.

Romancele au pornit cu dreptul si au castigat primul sfert cu 12 la 9, chiar si asa muntenegrencele au marcat cos dupa cos inainte de pauza ajungand sa conduca in minutul 20 cu 24-23.

Oaspetii s-au impus in partea a doua a jocului devenind de neoprit. Au acumulat un avantaj de 18 puncte in minutul 38 pe care l-au ...citește toată știrea

Citeste mai multe despre: Campionatul European baschet feminin