Start perfect pentru ASU Poli. Timisorenii au invins cu 3-0 Minerul Motru, in runda inaugurala

Luni, 31 August 2015, ora 22:12
72 citiri
ASU Politehnica Timisoara a debutat cu dreptul, in primul sezon al ei in Liga a III-a. Alb-violetii au obtinut un succes clar, 3-0, cu Minerul Motru, dupa un meci pe care l-au dominat autoritar.

Embed:

Dupa o serie de raiduri la poarta oaspetilor, golul a venit in minutul 37, dintr-un penalty obtinut de Ghinescu si transformat de capitanul Galan. In partea secunda, alb-violetii au dominat si mai convingator si au marcat doua goluri pe contraatacuri-scoala. Prima data, in minutul 62, cand ...citește toată știrea