BC Timisoara, infrangere si obiectiv ratat

Marti, 04 Martie 2014, ora 10:10
120 citiri
BC Timisoara a pierdut aproape orice sansa de a mai prinde play-off-ul Ligii Nationale de baschet masculin. "Leii" din Banat au cedat pe teren propriu in duelul cu contracandidata Energia Rovinari.

Cu presiunea unui meci de "totul sau nimic", "leii" din Banat au inceput timid partida cu Energia Rovinari. Iar oaspetii i-au taxat inca din debut. 0-6, 2-10 si 12-26 - a crescut sistematic diferenta pe tabela. "Leii" s-au trezit in sfertul doi si au recuperat aproape tot ecartul pana la pauza. ...citește toată știrea