Rapidul elimina Ceahlaul in prelungiri si asteapta o echipa de Liga I la Suceava

Miercuri, 09 Septembrie 2015, ora 23:22
61 citiri
Echipa suceveana s-a calificat in saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a trecut ieri, in reprizele de prelungire, cu scorul general de 3-1, de Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci desfasurat pe stadionul Areni, in prezenta a circa 1.000 de spectatori. "Ceferistii" si-au asigurat calificarea prin golurile marcate de Jitariuc ('7), Enciu ('100) si Semeghin ('102), nemtenii trimitand meciul in prelungiri prin reusita lui Chitosca ('58). Rapidul a ratat un penalty in ultimul minut ...citește toată știrea