CSM Alexandria, "un pod prea indepartat" pentru CSU Suceava

Sursa: Crai Nou
Marti, 05 Noiembrie 2019, ora 18:02
29 citiri
> In faza sasiprezecimilor de finala, CSM Alexandria - CSU Suceava 28-24 (15-15)

CSU Suceava nu a reusit sa acceada in faza optimilor de finala ale Cupei Romaniei la handbal masculin, fiind eliminata in sasiprezecimi de CSM Alexandria. Plusul de experienta al teleormanenilor a fost decisiv in partida disputata ieri, sucevenii rezistand doar primele 30 de minute de joc.

La pauza scorul a fost egal, 15-15, dar la reluare diferenta a fost facuta de handbalisti ca Stan, Nitu sau Claudiu Simicu, ...citește toată știrea