Remiza dupa o disputa apriga intre RC Gura Humorului si CSM Bucovina Suceava

Sursa: Crai Nou
Miercuri, 16 Octombrie 2019, ora 09:02
23 citiri
> Intr-un meci contand pentru etapa a III-a, RC Gura Humorului - CSM Bucovina Suceava 13-13

Derbiul Bucovinei din etapa a III-a a Diviziei Nationale de Rugby s-a incheiat cu o remiza, Rugby Club Gura Humorului - CSM Bucovina Suceava 13-13, dupa un meci fizic, in care Suceava a dominat mai mult, iar gazdele au obtinut egalitatea la ultima faza.

In prima repriza s-a inscris doar din penalitati, 6-3 pentru Suceava. CSM Bucovina Suceava a dominat repriza, fiind de mai multe ori aproape de terenul ...citește toată știrea