CSM Targoviste a invins Sepsi Sic Sfantul Gheorghe in optimile Cupei Romaniei

Luni, 22 Septembrie 2014, ora 00:59
61 citiri
Echipa din Vechea Cetate de Scaun a castigat prima mansa din dubla cu Sepsi Sic Sfantul Gheorghe la 13 puncte diferenta. Dar, nu au lipsit emotiile. In primul sfert s-a jucat de la egal la egal si dupa primele zece minute scorul era 15-15.

In sfertul 2, fetele din Sfantul Gheorghe au condus ostilitatile si au castigat aceasta secventa cu 16-23. Astfel, la jumatatea meciului Sepsi Sic avea sapte puncte avans, 31-38.

Vizitatoarele isi mai pun la diferenta inca trei puncte dupa ce castiga ...citește toată știrea