DAMBOVITEANUL FLOREA O ADUCE PE ASTRA MAI APROAPE DE PLAY-OFF

Sursa: Dambovita
Miercuri, 01 Martie 2017, ora 11:29
38 citiri
Astra Giurgiu, campioana Romaniei, a invins-o in deplasare pe Concordia Chiajna cu scorul de 3-1 (1-1), intr-un meci disputat luni in etapa a 25-a a Ligii I de fotbal.

Astra s-a impus meritat si a ajuns la sase victorii consecutive in campionat, apropiindu-se de participarea in play-off. Concordia era neinvinsa de patru partide.

Primele doua goluri au fost inscrise in mai putin de un minut. Astra a deschis scorul in minutul 8, prin Fabricius, dupa o lovitura libera executata de Constantin ...citește toată știrea