Sorana Cirstea a abandonat in sferturi la Nuremberg

Vineri, 25 Mai 2018, ora 18:31
47 citiri
Sorana Cirstea s-a retras in timpul meciului cu Alison Riske, din cadrul sferturilor de finala ale turneului de la Nuremberg.

Tenismena noastra, aflata pe locul 45 in ierarhia WTA, a abandonat in setul trei, la scorul de 6-2, 5-7, 0-1.

Sportiva nascuta la Targoviste conducea cu 6-2, 4-3 in momentul in care a suferit o accidentare la piciorul stang.

A continuat partida, dupa un time out medical, dar jocul ei a fost vizibil influentat de accidentare si, in cele din urma, a decis sa se retraga ...citește toată știrea