SORANA, ESEC DUREROS LA MIAMI

Sursa: Dambovita
Marti, 27 Martie 2018, ora 11:25
56 citiri
Jucatoarea de tenis Sorana Cirstea (locul 33 in clasamentul mondial) a pierdut, vineri, meciul cu taiwaneza Su-Wei Hsieh (61 WTA), scor 5-7, 2-6, in turul secund al turneului de categorie Premier Mandatory de la Miami, SUA, disputat pe suprafata dura.

Partida a durat o ora si 24 de minute. Sorana, favorita cu numarul 32 a competitiei, a inceput bine si a condus cu 5-2, apoi a avut o cadere inexplicabila si a pierdut opt game-uri la rand. In setul al doilea, romanca a reusit un singur game pe ...citește toată știrea