UN NOU SUCCES PENTRU SORANA. Sorana Cirstea (locul 98 in ierarhia WTA) a castigat, sambata, meciul cu rusoaica Valentyna Ivakhnenko (266 WTA), scor 6-3, 6-0, in primul tur al calificarilor pentru turneul de tenis de la Mallorca, in timp ce Ana Bogdan (148

Sursa: Dambovita
Luni, 13 Iunie 2016, ora 11:25
16 citiri
Sorana Cirstea (26 de ani), a doua favorita pe tabloul calificarilor din Mallorca, nu i-a oferit nicio sansa adversarei clasate mai slab cu 164 de locuri. De la 4-3 in primul set, romanca nu i-a mai lasat nici-un game rusoaicei Ivakhenko, avand o serie formidabila de 8 game-uri la rand. Meciul a durat o ora si opt minute, iar Sorana nu si-a pierdut niciodata serviciul si a servit cinci asi.

In turul al doilea al calificarilor din Mallorca, Sorana o va intalni pe bulgaroaica Sesil Karatantcheva ...citește toată știrea