Arbitrul care a invins Romania la Istanbul si-a cerut scuze

Joi, 12 August 2010, ora 07:25
14758 citiri

Arbitrul Milorad Mazici, cel care a inventat un penalti pentru Turcia in amicalul de miercuri seara, si-a cerut scuze in fata romanilor pentru marea gafa.

"La finalul partidei arbitrii si-au cerut scuze pentru greseala din minutul 82. A fost o greseala foarte grava din partea lor", a dezvaluit Ionut Lupescu la sfarsitul meciului.

Ce s-a intamplat?

In minutul 82 al meciului amical dintre Turcia si Romania, la scorul de 0-0, arbitrul sarb a rupt practic echilibrul jocului inventand un penalti pentru gazde.

Gokhan Gonul a incercat sa patrunda in careul nostru, Razvan Cocis a venit bine si a luat prim-planul in duelul pentru balon. Turcul a sutat in gamba jucatorului roman dupa care a cazut spectaculos, iar Milorad Mazici a dictat lovitura de la 11 metri fara ezitare.

"Tricolorii" au protestat vehement fata de aceasta decizie, dar fara succes.

Romania, invinsa de Turcia dupa un penalti inventat

Emre a transformat penaltiul fara emotii iar Arda Turan a mai punctat o data pana la finalul celor 90 de minute, Turcia impunandu-se in final cu scorul de 2-0.

Vezi mai jos imagini cu duelul dintre Cocis si Gonul:

*Fotomontaj: Prosport

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Romania invinsa amical Turcia, #Romania pierde amical Turcia, #penalti inventat Romania Turcia, #arbitru Mazici scuze Romania , #amicale