Cunoastem prima semifinala de la Australian Open 2019: Iata programul celorlalte sferturi de finala

Marti, 22 Ianuarie 2019, ora 12:02
24366 citiri

Marti s-au disputat primele meciuri din sferturile de finala de la Australian Open 2019.

In prima disputa a zilei, Danielle Collins, aflata pe locul 35 in clasamentul WTA, a invins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova (locul 44 WTA).

Surprinzatoarea tenismena americana, care inaintea turneului de la Melbourne n-a avea nicio victorie la un Grand Slam, s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-5, 6-1, dupa doua ore si 19 minute de joc.

In cel de-al doilea sfert de finala, Petra Kvitova a obtinut biletul pentru semifinale si a detronat-o astfel pe Simona Halep din fruntea clasamentului WTA.

Jucatoarea din Cehia, aflata pe locul 6 la startul competitiei de la Antipozi, a trecut in sferturi de reprezentanta gazdelor Ashleigh Barty, cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute de joc.

Celelalte doua sferturi de finala se vor disputa in noaptea de marti spre miercuri, dupa cum urmeaza:

ora 02:00 Naomi Osaka - Elina Svitolina

ora 04:00 Serena Williams - Karolina Pliskova

Semifinalele competitie feminine de simplu se vor juca joi, urmand ca marea finala sa aiba loc sambata dimineata.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#semifinale Australian Open 2019, #program sferturi Australian Open, #rezultate Australian Open 2019 , #Australian Open