Cunoastem prima semifinala de la Australian Open 2019: Iata programul celorlalte sferturi de finala

Marti, 22 Ianuarie 2019, ora 12:02
24366 citiri

Marti s-au disputat primele meciuri din sferturile de finala de la Australian Open 2019.

In prima disputa a zilei, Danielle Collins, aflata pe locul 35 in clasamentul WTA, a invins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova (locul 44 WTA).

Surprinzatoarea tenismena americana, care inaintea turneului de la Melbourne n-a avea nicio victorie la un Grand Slam, s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-5, 6-1, dupa doua ore si 19 minute de joc.

In cel de-al doilea sfert de finala, Petra Kvitova a obtinut biletul pentru semifinale si a detronat-o astfel pe Simona Halep din fruntea clasamentului WTA.

Jucatoarea din Cehia, aflata pe locul 6 la startul competitiei de la Antipozi, a trecut in sferturi de reprezentanta gazdelor Ashleigh Barty, cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute de joc.

Celelalte doua sferturi de finala se vor disputa in noaptea de marti spre miercuri, dupa cum urmeaza:

ora 02:00 Naomi Osaka - Elina Svitolina

ora 04:00 Serena Williams - Karolina Pliskova

Semifinalele competitie feminine de simplu se vor juca joi, urmand ca marea finala sa aiba loc sambata dimineata.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#semifinale Australian Open 2019, #program sferturi Australian Open, #rezultate Australian Open 2019 , #Australian Open